Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

EESTI MUUSEUMIMEENE VÕISTLUS EMMA 2022

EMMAle saab konkureerida alates 1. augustist 2022, mil avaneb taas Eesti Muuseumimeene auhinna (EMMA) konkurss. Meeneid saab esitada kuni 17. septembrini. EMMA on üle-aastane rahaline tunnustusauhind parima muuseumimeene esitanud Eesti muuseumile. Võistluse eesmärgiks on muuseumide igapäevatöö ühe osa – tootearenduse tunnustamine ja väärtustamine, muuseumide kogude kui inspiratsiooniallika kasutamine loovtööstuses.

Muuseumimeenete konkursil, mille auhinnafond on 2000 eurot, on osalema oodatud kõik Eesti muuseumid. Võistlusele saadetuid meeneid tutvustatakse Narva festivalil, mis on suurepäraseks võimaluseks tutvustada kolleegidele viimase kolme aasta jooksul elluviidud uuenduslikke ideid. Hindamiskomisjoni liikmed on muuseumi-, turismi- ja tootedisaini valdkonnast. EMMA konkursi võitjad kuulutatakse välja Eesti muuseumide festivalil Narvas septembri lõpus 2022.

 

Tutvuge EMMA statuudiga – https://www.muuseum.ee/emma/statuut/

Tööd palume saata aadressil: kristi.paatsi@linnamuuseum.ee

Konkursil võistlevad meened saab kuni 17. septembrini tuua või saata Tartu Ülikooli muuseumisse (Lossi tn. 25, Tartu). Samuti võib meened tuua Tallinnasse Kalamaja muuseumisse (Kotzebue 16).  Meeneid kohale tuues palun jälgige eelkirjeldatud muuseumite lahtiolekuaegasid.

Täpsem info:
Kristi Paatsi

kristi.paatsi@linnamuuseum.ee

5257662

Vaata lähemalt EMMA kohta https://www.muuseum.ee/emma/

 

Toetab: Eesti Kultuurkapital