Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

EMMA

EESTI MUUSEUMIMEENE AUHIND

Eesti MuuseumiMeene Auhind (EMMA) loodi 2009. aastal eesmärgiga esile tõsta muuseumides arendatud suveniire. Üle maailma toimib muuseumipoodides pakutav nii reklaami kui ka tuluallikana.

Millised on need suveniirid või meened, mis muuseumi identiteeti, olemust ja tegevust iseloomustavad ning samal ajal ka kõige paremini müüvad? On selleks tabava tekstiga tass, T-särk, tikutops või hoopiski midagi nutikamat ja uudsemat?

Üle aasta toimuv EMMA konkurss on inspireerinud muuseume enam mõtlema meenele kui turundusartiklile. Loodud on palju uusi, vaimukaid ja loomingulisi suveniire. Esimesed preemiad anti välja 2009. aastal ning peapreemia omanikeks said Eesti Tervishoiu Muuseumi seljapesuhari ja Eesti Maanteemuseumi hääletajakinnas.

Konkurss tuleb taas 2024. aastal.

Muuseumimeenete konkursil, mille auhinnafond on 2000 eurot, on osalema oodatud kõik Eesti muuseumid. EMMA konkursi võitjad kuulutatakse välja Eesti muuseumide festivalil.

Konkursi korraldaja ja täpsem info: Kristi Paatsi, EMÜ juhatuse liige (Kalamaja Muuseumi juhataja)

kristi.paatsi@linnamuuseum.ee, 5257662

EMMA žürii liikmed on: Kadri Rannala (Eesti Tervisemuuseumi direktor, ICOM Eesti esindaja); Mariann Raisma (TÜ muuseumi direktor, EMMA konkursi idee autor); Andres Labi  (OÜ Ruumilabor, sisearhitekt, Eesti Disainerite Liidu ja Eesti Sisearhitektide Liidu liige); Mirjam Rääbis (Muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juht); Lily Allas (loodus- ja kultuuriturismi teemajuht, EASi ja KredExi ühendasutus); Ketli Tiitsar (Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi programmi juht) ja Sten Lindpere (Refleks OÜ, loovjuht/disainer).

Hoidkem vaim virge ja saagu väärt mõte teostatud!