RAA+MUU KOOLITUS TALLINNAS 9. MÄRTSIL

Neljapäeval, 9. märtsil 2023 algusega kell 10.30 toimub raamatukogudes ja muuseumides haridusvaldkonna töötajate ühine koolituspäev, et jagada kogemusi ja õppida üheskoos. Muuseumiühing  ja Raamatukoguhoidjate Ühing on RAA+MUU kohtumistest kasvatamas püsivat koostöövõrgustikku muuseumide ja raamatukogude vahel.

NB! Muuseumitöötajate kohad on täitunud!

Seekord räägime lähemalt raamatukogude tegevusest haridustöös ja tutvume raamatukogude tundidega – seejuures saavad kõik osalised ühe programmi ise läbida. Lisaks saavad koolitusel osalised osaleda ka ühes muuseumitunnis Eesti Ajaloomuuseumis ning Kalamajas.

Kavas:

10.30-11.00 Sissejuhatus ja tutvumine Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8)

11.00-11.30 Jaanus Kõuts, ERÜ lasteteeninduse toimkonna juht/ Lääne Maakonna Keskraamatukogu, esitlus raamatukogude haridustööst.

11.30-12.15 Anneli Kengsepp, Viljandi Linnaraamatukogust tutvustab „Lugemisisu“ programmi https://elk.ee/opetajale/lugemisisu/

12.15-13.00 Merle Tanilsoo, Tallinna Keskraamatukogu lastetöö peaspetsialist. Saab osaleda  raamatukogutunnis „Raamatukohvik“.
Raamatukohvik on meetod uuema kirjanduse interaktiivseks tutvustamiseks. Iga tunnis osaleja saab võtta endale kirjandus- ja kunstikriitiku rolli. Koos selgitame välja, millised raamatud äratavad huvi esimestest hetkedest, millised mitte. Aktiivseks osalemiseks läheb vaja nutiseadet.

13.00-14.15 Lõuna omal käel Tallinna vanalinnas

14.15-15.15  Muuseumitunni „Mis on ajalugu“ läbi tegemine Eesti Ajaloomuuseumis Suurgildi hoones (Pikk 17) muuseumipedagoog Anu Kohali juhendamisel. Muuseumitund „Mis on ajalugu“ üks ajaloomuuseumi populaarsemaid muuseumitunde.  Erinevate tegevuste kaudu proovitakse mõista ajaloo eripära ja muuseumi rolli. Kuidas sünnib ajalugu ja mida jutustavad esemed meie ümber. Tutvutakse mitmesuguste ajalooallikatega, muuseumipedagoogi abiga uuritakse vanu esemeid ja nende säilitamist kogudes. Kõik saavad võimaluse ise asuda muuseumitöötaja rolli, tõmmata kätte valged kindad ja uurida vanu esemeid ja fotosid.

15.30-16.30 Kohvipaus Kalamaja muuseumis (Kotzebue 16)  ja Kalamaja lastetuur.  Tutvume mängulisel viisil Kalamaja ja Tallinna ajalooga. Uurime, kuidas Kalamaja oma nime sai, millega on siin piirkonnas tegeletud? Mis iseloomustab Kalamaja arhitektuuri? Milline oli ja on kohalike laste elu? Tuur algab Kalamaja muuseumist ning toimub õues. Tuuri viib läbi õppedisainer-kuraator Tuuli Silber.

NB! Muuseumitund toimub õues, riietu vastavalt ilmale!

16.30-17.00  Kokkuvõtted ja tagasivaade päevale.

Osalustasu 20 eurot (muuseumi programmi piletid ja kohvipaus)

NB! Muuseumitöötajatele suunatud kohad on täitunud!!!

Raamatukogutöötajatele on veel kaks vaba kohta: registreerimise link:  https://forms.gle/pfZ4WdoM9vPLVZS5A

Koolituse tasu 20€ palume tasuda hiljemalt 4. märtsiks 2023 ülekandega Eesti Muuseumiühingu arveldusarvele Swedbank EE832200221057022917 või SEB EE691010052037346005. Kui on vaja vormistada arve, siis aitab Muuseumiühing emy@muuseum.ee

Lisainfo: Eesti Muuseumiühingu juhatuse liige ja Kalamaja muuseumi juhataja, Kristi Paatsi Kristi.Paatsi@linnamuuseum.ee

Foto: Meeli Küttim. Kalamaja Muuseum.