Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

ÜLESKUTSE KOOSTÖÖKS: e-muuseumikülastus koolidele

Tere, head muuseumipedagoogid ja kolleegid!

Tekkinud eriolukord paneb meid kõiki ebatavalisse situatsiooni. Muuseumid on olnud pikka aega head koostööpartnerid üldhariduse toetamisel, seega saame ühiselt mõelda, kuidas suletud koole ja koduõpet maksimaalselt omalt poolt toetada.

Ehk saaksime siinkohal pakkuda koolidele e-õppematerjalide näol abi, edastades info kompaktselt ja struktureeritult kõigi muuseumide poolt korraga?

17. märtsil kohtusime esmase töörühma ja e-koolikoti eestvedajaga, et vaadata üle esialgne materjalide hulk ning leida kõige parem tehniline lahendus selle edastamiseks koolidele. Kui olete valmis panustama, palun rääkige oma muuseumis läbi ning täitke ANKEET.

Ankeedi andmed jooksevad kokku ANDMEBAASI TABELISSE, mis jääb esialgse plaani järgi avatuks kuni 1. maini 2020.

Julgustame lisada oma muuseumi õppematerjale ka E-koolikotti!

MILLIST E-ÕPPEMATERJALI TEIE MUUSEUM SAAKS PAKKUDA?

• JUBA OLEMAS OLEV ÕPPEMATERJAL, mida veebis edastada.
      • Võib-olla on midagi ununenud e-koolikotti, õppevideoid, töölehti, audiogiide, linke oma digikogule jmt.
      • Piisab, kui lisate ühe hea asja, mis kõige paremini haakub õppekavaga.

Mida üldiselt soovitatakse, saate lugeda siit: www.hitsa.ee

KUIDAS LISADA E-ÕPPEMATERJALE E-KOOLIKOTTI

Materjali ei saa sisestada ilma kontot loomata. Konto on alati isikustatud, st on seotud isikukoodiga. Autentimise võimalusi on erinevaid.

Konto loomisel saadetakse teie meilile neljakohaline identifitseerimisnumber (vahel läheb rämpsposti), mis tuleb sisestada (üks number ühe kriipsu peale)

Tutvu materjali loomise videojuhendiga.

Kuna teie materjalid avanevad kõik lingiga, siis nendele materjalidele kohaldub teie keskkonnas antud litsents (kui litsents on olemas, muidu Copyright. Litsentsidele palun alati tähelepanu pöörata, sest kui litsentsi pole antud, siis kohaldub alati kõige karmim CC. Üldiselt avalik sektor kasutabki üha enam oma materjalidel CC BY SA litsentsi, et materjal oleks kõigile kättesaadav ja kohaldatav).

Litsentsitingimustest saab lugeda kasutustingimustest https://e-koolikott.ee/kasutustingimused

Materjali metaandmete sisestamisel palun jälgige, et kõik tärniga väljad oleksid täidetud, vastasel juhul ei saa materjali salvestada.

Kui vajate abi, siis kirjutage või helistage Kairi Valgule: 50 99595 (alati ei saa kohe vastata, aga püüab tagasi helistada).

Tervitades

Töörühm: Sandra Lääne-Velt, Anu Lüsi, Maarja Kõuts, Jane Meresmaa-Roos, Aive Peil, Liisi Selg, Jelena Tšekulajeva, Karel Zova, Kairi Valk

Lisainfo ja küsimused:

Liisi Selg (algataja)
Tel: 53303397
E-post: liisi.selg@ajaloomuuseum.ee

Maarja Kõuts (kommunikatsioon)
E-post: maarja.kouts@salm.ee

Jelena Tšekulajeva (ankeedi kaudu koondatud info haldaja)
Tel: 5544849
E-post: emy@muuseum.ee

Kairi Valk