Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

NEMO kutsub 9. aprillil veebikoolitusele: Muuseumi ligipääsetavuse strateegiate ümbermõtestamine

NEMO kutsub huvilisi 9. aprillil 2024 veebikoolitusele, mille teemaks on muuseumi ligipääsetavuse strateegiate ümbermõtestamine. Koolituse viib läbi Maria Chiara Ciaccheri, kelle eestvedamisel valmis 2022. aastal Ameerika Muuseumide Ühenduse tellitud mahukas uuring “Museum Accessibility by Design. A Systemic Approach to Organisational Change.”

Vebinaril uuritakse, mida ligipääsetavus muuseumides tähendab.  Millised tõkkeid ja stereotüüpe tuleb ligipääsetavuse edendamiseks ületada? Kuidas toetab ligipääsetavus muutusi nii kultuuriasutustes endis kui ühiskonnas laiemalt? Milliseid konkreetseid meetmeid tuleks muutuse saavutamiseks kasutusele võtta?

Kuigi kultuuriasutused on ligipääsetavust pidanud oluliseks teemaks juba pikka aega, on selle mõtestamisel ja praktikate rakendamisel endiselt palju küsimusi ja küsitavusi.

Ligipääsetavuse parandamiseks tuleb  laiendada oma arusaamist sihtrühmast, keda see teema puudutab, ning käsitleda seda kui protsessilist ja strateegilist perspektiivi, mis hõlmab samm-sammult kogu personali.

Veebikoolitus on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine.

Lisainfo ja registreerumine NEMO kodulehel.