Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Muuseumiühingu tegevjuhina alustas Anu Viltrop

Muuseumiühingu tegevjuhi peamisteks ülesanneteks on koostöö korraldamine ühingu liikmeskonna ja partneritega, ühingu projektide igapäevane juhtimine ja rahvusvaheline suhtlus. “Alustan tööd muuseumiühingus suure rõõmu ja ootusärevusega. Muuseumidel on oluline roll ühiskonnas toimunu mõtestamisel ja põlvkondadevahelise järjepidevuse hoidmisel,” ütles Anu Viltrop. “Muuseum on suurepärane koht, kus põimida kokku kultuuripärand ja uued tehnoloogiad.”

Ühingu tegevjuht seab oma eesmärgiks panustada nii muuseumitöötajate kui ka kogu valdkonna arengusse. “Loodan oma ideede ja oskustega toetada muuseumiühingu liikmeid väljakutsetega toimetulemisel ning levitada mööda ilma sõnumit, et muuseumid on imelised kohad nii külastamiseks kui ka töötamiseks. Loodan, et saame seda teha koos ühe meeskonnana,” sõnas Viltrop.

Muuseumiühingu juhatuse esimehe Kerttu Männiste sõnul osutus Anu Viltrop valituks tänu mitmekülgsele kogemusele. “Muuseumiühingu juhatusel on väga hea meel, et meie meeskonnaga on liitunud võimekas ja kogenud juht, kes tunneb hästi nii muuseumimaastikku kui ka MTÜde juhtimist,” ütles Männiste.

Anu Viltrop on varem töötanud MTÜ Eesti Pagulasabi tugiteenuste juhi ja juhatuse liikmena ning Eesti sõjamuuseumis projektijuhina. Ta on pälvinud kaitseministeeriumi kuldrinnamärgi sõjaajaloopärandi väärtustamise ja populariseerimise eest. Ühtlasi on Viltrop sotsiaalse ettevõtte Siin ja Sääl kaasasutaja.

Lisainfo:

Anu Viltrop
tegevjuht
MTÜ Eesti Muuseumiühing
+372 5665 9118
anu@muuseum.ee

Kerttu Männiste
juhatuse esimees
MTÜ Eesti Muuseumiühing
+372 5684 2804
kerttu.manniste@ekm.ee