Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Muuseumisõber 2022 on SA Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus

Eesti Muuseumiühing kuulutas 29. novembril 2022 Vabamus välja Muuseumisõber 2022 autiitli saaja, mille pälvis SA Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus. Auhinda tuli vastu võtma Kertu Uiboleht.

“Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse töötajad on olnud asjatundlikeks ja toetavateks nõuandjateks muuseumidele keskkonnahoidliku toimimise süsteemi loomisel,” ütles muuseumiühingu juhatuse esimees Kerttu Männiste. “Samuti loodi nende eestvedamisel Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni juurde Rohelise Muuseumi keskkonnajuhtimise süsteem ning on asutud välja andma Rohelise Muuseumi sertifikaati.” Keskkonnateemad on muuseumide jaoks kasvav väljakutse. “Rohelise muuseumi sertifikaat on esimene viis, kuidas muuseum saab teadlikult enda tegevust suunata. Muuseumiühingu poolt on mul hea meel, et aasta muuseumisõber toetab muuseumide kestlikku arengut ja rohelisemaks muutumist,” lisas Männiste.

Kertu Uiboleht tõi välja, et muuseumide suurimaks väljakutseks on töötajate kaasamine ja see, kuidas integreerida keskkonnahoidu igasse muuseumi tegevuse aspekti. 

Muuseumisõbra aunimetuse väljaandmise eesmärk on avaldada avalikku tänu ja tunnustust isikule või kollektiivile, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on silma paistnud paljude Eesti muuseumide toetamisel: osalenud muuseumide arendamisel, muuseumides tehtava töö kajastamisel või aidanud kaasa muul moel Eesti muuseumide maine tõstmisele.

Esimene muuseumisõbra tiitel anti välja 2007. aastal. Möödunud, 2021. aastal, valiti muuseumisõbraks ligipääsetavuse spetsialist ja konsultant Jakob Rosin.

Autiitel anti üle loodava muuseumikaardi infopäeva raames Vabamus, kus rahvusvahelist kogemust jagasid Soome ja Hollandi muuseumikaardi spetsialistid. Muuseumikaart saab olema Eesti muuseumide ühispilet, mida saab osta alates kevadest 2023 ja mis tagab piiramatu pääsu ligi sajasse muuseumisse.

Fotodel: Aasta muuseumisõbra tiitli pälvis SA Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus. Auhinna võttis vastu Kertu Uiboleht. Fotograaf: Tiit Mõtus

Lisainfo:

Kerttu Männiste

juhatuse esimees

MTÜ Eesti Muuseumiühing

Tel 5684 2804

kerttu.manniste@ekm.ee