Muuseumisõber 2018 on ajakirjanik Valner Valme

Teisipäeval, 22. mail 2018  andsime Kadrioru Kunstimuuseumis üle aunimetuse Muuseumisõber 2018. Seekord pälvis tunnustuse ajakirjanik, ERRi kultuuriportaali vastutav toimetaja Valner Valme.

Muuseumisõbra aunimetusega tunnustame Valner Valmet seoses muuseumide valdkonnale ERRi kultuuriportaali alalehe loomise, muuseumisündmuste sagedase kajastamise ning Eesti Muuseumide Narva festivali konverentsist otseülekannete tegemisel abistamisega.

“Võiks palju rohkem ja paremini kajastada, aga eks me ikka püüame koos kolleegidega hoida Eesti muuseumide tegevust pildil, nii et olen ülitänulik tunnustuse eest,” kommenteeris Valner Valme. “Asi algas tegelikult sellest, et mõne aasta eest küsis Kaarel Tarand ühes avalikus vestlusringis mult: aga miks teil kultuuriportaalis muuseumide rubriiki ei ole. See oli see hetk, kus leebe küsimuse vormis kriitikanool omaks võtta ja loomulikult oli vaja see rubriik teha.”

ERRi uudise ja fotogalerii leiad SIIT!

Fotol on Valner Valme. Fotograaf: Siim Lõvi, ERR

Samal sündmusel tänasime ka muuseumiööl osalenud vabatahtlikke, kes andsid olulise panuse muuseumides toimuvate sündmuste õnnestumiseks.

Muuseumisõbra aunimetust andsime välja 11 korda. Selle eesmärk on avaldada avalikku tunnustust isikule või isikutele, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on silma paistnud Eesti muuseumide toetamisel – osalenud muuseumide arendamisel, muuseumides tehtava töö kajastamisel või aidanud kaasa muul moel Eesti muuseumide maine tõstmisele.  Vaata, kes on meie Muuseumisõbrad SIIT!