Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Muuseumiöö “ÖÖS ON VABADUST!” toimub 18. mail üle Eesti

Laupäeval, 18. mail toimub Muuseumiöö “ÖÖS ON VABADUST!”. Samal päeval tähistatakse ka rahvusvahelist muuseumipäeva.

Pea 200 muuseumit ja mäluasutust on sel õhtul avatud kell 18.00-23.00 ja pakuvad põnevaid eriprogramme.

Muuseumiööl on muuseumipilet vaid 1 euro! Mitmed muuseumid ja mäluasutused avavad oma uksed lausa TASUTA.
Muuseumikaardiga liitunud muuseumidesse on muuseumikaardi ettenäitamisel sissepääs TASUTA.

Eesti Muuseumiühingu korraldatava Muuseumiöö seekordne teema on muuseumitöötajate seas läbi viidud küsitluse tulemusena „Öös on vabadust!“.

“Muuseumiöö toimub juba 15. korda. Eelmisel aastal oli külastajaid üle 70 000 ning osales 188 muuseumi ja mäluasutust. Pea 200-le lähenev programmide arv näitab, et läbiviijad peavad Muuseumiööd väga oluliseks väljundiks oma hoonete, näituste, programmide tutvustamisel”, kommenteeris Eesti Muuseumiühingu tegevjuht Anu Viltrop.

“Vabadusest kõnelemine ei tohiks vabas riigis kunagi kaotada oma aktuaalsust. Vabadusest mõtlemine ja selle mõistmine on eriti oluline nüüd, kus pinged maailmas aina kasvavad,” lisas Viltrop.
“Muuseumiööl vabadusest rääkides keskendume ka sõnavabadusele, väljendusvabadusele, isikuvabadusele, usuvabadusele, poliitilisele vabadusele jne. Näiteks on Muuseumiöö programmiga liitunud verivärske Keelatud kirjanduse muuseum, mille programm tuletab meelde, et meil Eestis on vabadus kirjutada ja lugeda piiramatult erinevat kirjandust. Muuseum annab aga ülevaate raamatutest, mis on maailma eri paigus olnud erinevatel perioodidel mitmesugustel põhjustel keelatud,” tutvustas Viltrop ühte konkreetset programmi osa.

Tutvu programmiga https://muuseumioo.muuseum.ee/
Liitu BB-i lehega SIIN

Muuseumikaart teeb ka sel aastal vaid Muuseumiööl eripakkumise kõigile muuseumisõpradele. Muuseumiöö raames saab sõbrahinnaga soetada muuseumikaardi, mis tagab tasuta sissepääsu terveks aastaks rohkem kui sajasse muuseumisse.

Tule ja naudi vabadust kultuurselt!

Lisainfo
Reti Meema
Muuseumiöö kommunikatsiooni- ja turundusjuht
Tel: 56503357
reti.meema@gmail.com