Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Muuseumiöö esmane külastuskohtade registreerimise tähtaeg on 8. veebruaril

Head Muuseumiöö kaaskorraldajad!

Muuseumiöö esmane külastuskohtade registreerimise tähtaeg on juba neljapäeval, 8. veebruaril!

Muuseumiöö toimub 18. mail ning teemaks on  “Öös on vabadust”. Muuseumiöö programmiga saavad liituda kõik Eesti muuseumid või muud mäluasutused, erakogujad ning kollektsionäärid.

Täpsemat muuseumiöö teemaga seonduvat programmi ootame osalejatelt märtsi lõpuks. Esmast infot ootame siiski väga, sest see aitab meil paremini planeerida teavitustööd, reklaammaterjalide tellimist ja ühiseid bussiringe:

  • Reklaammaterjalid. Et trükitud materjale üle ei jääks, siis anna vormil märku, kas soovid plakati välja printida ise või vajad prinditud materjale. Endiselt on olemas võimalus valmis plakateid kätte saada Tallinnas, Tartus või Pärnus.

  • Bussiringid. Soovime ka tänavu kavandada muuseumiöö programmi külastuskohti ühendavaid bussiringe. Sarnaselt eelmiste aastatega peaks sellest huvitatud muuseum leppima korralduse kokku piirkonna partneritega ning küsima ka hinnapakkumise. Muuseumiühing esitab need plaanid keskselt Kultuurkapitali I kvartali taotlusvooru 20. veebruaril.

Ka tänavu võib külastuskoht küsida sissepääsutasu 1 euro külastaja kohta (alla 8-aastased lapsed tasuta). Sümboolne muuseumiöö pilet aitab toetada muuseumite pingutusi, et pakkuda muuseumiööl külastusvõimalust ja eriprogramme. Samas jätame muuseumitele võimaluse loobuda osalustasu kogumisest, kui see põhjustab lisatööd ja kulusid.

Muuseumiööl osaleva mäluasutuse ankeedi leiad siit.

Lisainfo:

Anu Viltrop
EMÜ tegevjuht
anu@muuseum.ee