Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Muuseumiöö 2020 teemaks on “Öös on aega”

Suur Muuseumiöö toimub sel aastal 16. mail 2020 kell 18.00 kuni 23.00.  Ka sel aastal avavad sündmuse raames uksed muuseumid, kirikud, galeriid ja veel mitmed muud väiksemad ja suuremad kultuuripärandiga tegelevad asutused või ühendused üle Eesti. See, mis igas muuseumiööl avatud muuseumis täpselt toimuma hakkab, saab avalikuks aprilli alguseks.     Muuseumide registreerimine on selleks aastaks lõppenud, kuid kel on Muuseumiöö kodulehele oma muuseumi info ja programmi sisestamine pooleli, saavad seda veel teha. Palume sellega siiski kiirustada, et saaksime aegsasti programmi toimetada, tõlkida ja trükkida!

Muuseumiöö visuaalide autor on ka sel aastal andekas illustraator Teele Strauss. Muuseumiöö teemast lähtuvalt on sel aastal Muuseumiöö kujunduses näha erinevaid, sh ka ajaloolisi kellasid. Kuu tagant ronivad aga välja vaprad ajarändurid. Eks kõik, kes armastavad muuseumides ringi uidata, on ju mingil määral ajarändurid!

Eelmisel aastal avasid muuseumiööl uksed 215 muuseumi ja mäluasutust ning öö jooksul tehti üle 100 000 muuseumikülastuse, mis on suur number isegi Eesti väga kõrge muuseumikülastatavuse – 3,4 miljonit muuseumikülastust aastas – taustal. Seegi aasta tõotab sama palju osalisi nii muuseumide kui ka külastajate poolelt!

Muuseumiööd korraldavad igal aastal koos Eesti muuseumid ja Eesti Muuseumiühing. Täpsemat infot muuseumiöö kohta saab veebilehelt www.muuseumioo.ee ja Facebookist.

Koordinaatorid:
Vivian Siirman, viviansiirman@gmail.com, +37256636791 (Põhja-Eesti)
Annika Kupits, annika.kupits@gmail.com, +37259814501 (Lõuna-Eesti)