Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

MUUSEUMIÖÖ 2019

Aasta suurim muuseumisündmus on peagi ukse ees! See toimub tänavu 18. mail ja kannab pealkirja “Öös on mustreid” all. Programmis osalevad muuseumid avavad oma uksed tasuta kell kuus õhtul.  Vaata programme SIIT!
Erilisi ekskursioone, otsimismänge, kontserte ning loenguid pakkuv programm kestab kuni kl 23.

Esimest korda on muuseumiöö publikule avatud äsja muuseumiauhindadel Muuseumirott 2018 eriauhinnaga pärjatud MOMU Mootorispordi muuseum Turbas. MOMU eestvedaja Arno Sillati sõnul osaleb MOMU sel aastal muuseumiööl sellepärast, et Eesti kuulsusrikast mootorispordi ajalugu ja järjest silmapaistvamat ja põnevamat tänast päeva tuleksid avastama ka need, kes siiani MOMUsse sattunud ei ole: “Meie juurde on alates avamisest tee leidnud juba peaaegu 15 000 külastajat, millega oleme väga rahul. Ent Muuseumiöö on sellise haardega muuseumipidu, millest me lihtsalt kuidagi ei saa eemale jääda – öö, mil paljud enda jaoks uusi huvitavaid paiku otsima tulevad. MOMU paelub nii üsna väikeste laste – poiste JA tüdrukute – kui nende vanemate ja vanavanemate meeli – kus sa veel näed seda, milline uhke autotööstus on Eestis kunagi olnud? Ja saad kuulda kahe- ja neljarattaliste lugusid, millega sõitnud Eesti ning teiste riikide ralli- ja motostaarid? Lisaks on muuseumimaja ise põnev paik disaini- ja arhitektuurifännidele, sest Ellamaa endine elektrijaam on tõeline arhitektuuripärl.”

Käesoleva aasta Muuseumiöö teema – mustrid – kutsub külastajaid tabama mustreid elus meie ümber: kultuuris, ühiskonnas, looduses ja küsima milliste mustrite osad me ise oleme. Milliseid mustreid märkame ja millistest vabaneda püüame? Miks me käitume teatud olukordades kindlal moel ehk millised on meie käitumismustrid, olgu siis indiviidi või grupina? Milliseid mustreid kasutavad tööstused ja masinad?

Eelmisel aastal avasid muuseumiööl uksed üle 200 muuseumi ja mäluasutuse ning öö jooksul tehti üle 125 000 muuseumikülastuse, mis on suur number isegi Eesti väga kõrge muuseumikülastatuse – 3.5 miljonit muuseumikülastust aastas – taustal.

Muuseumiööd korraldavad igal aastal koos Eesti muuseumid ja Eesti Muuseumiühing.

Valminud on ka MUUSEUMIÖÖ 2019 veebileht Lisaks vaata Facebooki.

LISAINFO:

Triin Männik
Muuseumiöö kommunikatsioonijuht
Tel. +372 56 2011 04
E-post: triin@pluk.ee