Fotod XXI EESTI MUUSEUMIDE FESTIVALIST NARVAS

Juba kahekümne esimest korda toimus 24.-25. sept. 2018. a muuseumide festival Narvas. Festival sai alguse konverentsiga “Lähiajalugu ja muuseum”, kus käsitleti lähiajaloo murranguliste sündmuste, tundlike teemade ja argielu vahendamist muuseumides, samuti kaasaegsete materjalide säilitamist ja kogumist. Peaesinejateks olid Rafał Wnuk, Gdanski II Maailmasõja Muuseumi endine kuraator, kes oma ettekandes „Lahing sõja pärast“ vaatles ekspositsiooni loomisel kaasnenud teravat poliitilist-ühiskondlikku diskussiooni ning Anna Wowk Vestergaard, Taani vabaõhumuuseumi Den Gamle By kuraator, kes kõneles lähimineviku argielu eksponeerimisest ning vahendamisest muuseumi osa „Kaasaegne linn“ näitel.

Konverents on järelvaadatav Youtube´s: XXI Eesti Muuseumide konverents Narvas

Muuseumide festivali raames leidis aset teine loeng Eesti Muuseumiühingu sarjast „Muuseum +“, teemaks „Külastaja“. Eesti Rahva Muuseumi teadusdirektor Pille Runnel, kes osales eksperdina Kultuuriministeeriumi tellitud EMORi uuringus, tutvustas vastvalminud muuseumide külastajauuringut, millega saab tutvuda SIIN.

Narva muuseumide festivalil kuulutati välja ka Eesti muuseumimeenete auhinna EMMA laureaadid. Esikoha pälvis Eesti Loodusmuuseumi ja Reet Ausi koostöös sündinud rüükala särk, mis on inspireeritud näitusest “Müstiline ürgmeri”.
Narva Muuseumi näituste konkursi võitis Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum näitusega „Elus! Eesti rahvapillide lugu“.

Konverentsi pildigaleriiga saab tutvuda SIIN.

Pilte õhtusest koosviibimisest Narva Kunstigaleriis saab näha SIIN.

Pilte EMMA võistlusele esitatud meenetest vaata SIIN.

Fotod Muuseum+ loengust ja Narva Muuseumi poolt korraldatud näituste konkurssi võitnud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus “Elus! Eesti rahvapillide lugu”

Ekskursioon Sillamäele

Eesti Muuseumide Festivali Narvas jäädvustas Yulia Bogacheva.