ERMi 58. aastakonverents “Näitused versus teadus?”: ettepanekud ettekanneteks

Eesti Rahva Muuseumis toimub 11. aprillil ERMi 58. aastakonverents „Näitused versus teadus? Dilemmad, otsingud ja lahendused“, kus on fookuses teaduse, uurimistöö ja muuseumi suhted.

Näitus on muuseumitöö põhilisi väljundeid ja oluline kommunikatsioonikanal. Samas on see lahutamatult seotud muude muuseumi funktsioonide, eriti uurimistööga. Paljud muuseumitöötajad on viimasel ajal arutlenud, kuidas on omavahel seotud näitused ja teadustöö ning mil moel kõige tõhusamalt vahendada muuseumide uurimistegevust avalikkusele.

Konverentsil otsime vastuseid küsimustele:

• Kas näitus on osa teadustööst või üksnes teaduskommunikatsioonist ja populariseerimisest?
  • Kuidas väärtustada teadust näituse ja näitust teaduse kaudu?
  • Millised on akadeemiliste uurijate ja muuseumide koostöökogemused?
  • Millised väljakutsed on suurte ja millised väikeste muuseumide ees?
  • Millised on senised kogemused ja parimad näited muuseumide ainulaadse ekspertkogemuse vahendamisel?
  • Kuidas säilitada muuseumis tasakaal tegevuste ja funktsioonide vahel olukorras, kus tuleb konkureerida nii teadus-, haridus- kui ka meelelahutussfääris?

Ootame ettepanekuid ettekanneteks (pikkusega 15 minutit) kuni 28. veebruarini. Palume saatke ettekande teema koos lühikese sisukokkuvõttega (u 2000 tähemärki) ERMi teadussekretär Agnes Aljasele, agnes.aljas@erm.ee.

Konverents on osalejatele tasuta.

Konverents ERMi kodulehel ja Facebookis.

Lisainfo:
Agnes Aljas