Eesti Muuseumiühing ja Eesti Rahva Muuseum võõrustavad 2019. aastal NEMO võrgustiku aastakonverentsi “Museums 2030 – How museums can help build a sustainable future”

7-10. novembrini toimub Eesti Rahva Muuseumis Euroopa Muuseumiorganisatsioonide Võrgustiku aastakonverents.

2015. aasta septembris võttis ÜRO vastu 17 kestliku arengu eesmärki, mis aitaksid lõpetada vaesust, kaitsta planeeti ning kindlustada kõigile heaaolu 2030. aastaks. NEMO on otsustanud pühendada oma 27. Euroopa Muuseumide konverentsi sellele, et näidata, kuidas muuseumid töötavad või võiksid tegutseda parema tuleviku nimel.

Eriliselt on otsustatud pöörata tähelepanu Kestliku arengu eesmärkide 11. ja 16. eesmärgile ehk “Jätkusuutlikud linnad ning kogukonnad” ja “Rahu, õiglus ning tugevad institutsioonid”.  NEMO vaid ei demonstreeri, kuidas muuseumid on võimelised panustama jätkusuutlikku arengusse, vaid jagab ka parimaid praktikaid, kuidas muuseumid juba täna viivad läbi muutusi kogukondades ja aitavad kaasa võrdse ja õiglase maailma loomisele.

NEMO eesmärgiks on näidata, et muuseumikogukond omab võtmerolli saavutamaks 2030. aastaks Kestliku arengu eesmärke.

Registreerimine konverentsile algab 2019. aasta juunis

Samuti oodatakse konverentsile ettekandeid. Täpsema info leiad lingilt

Konverentsi korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium