Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Eesti Muuseumimeene Auhinna (EMMA) võitjad

Narvas toimunud XXI Eesti muuseumide festivalil jagati välja parimate muuseumimeenete ehk EMMA auhinnad.

Sel aastal anti välja kolm rahalist auhinda.

Esimese preemia võitis Eesti Loodusmuuseumi särk „Müstiline ürgmeri“, mis on inspireeritud samanimelisest näitusest. Särk valmis Eesti Loodusmuuseumi ja Reet Ausi koostöös. Tegemist on keskkonnasäästliku särgiga, mida toodeti kahes erivärvis, meestele ja naistele. EMMA konkursi žürii leidis, et tegemist on toreda mõttega, mis toetab igati muuseumi ja selle näituste kontseptsiooni.

Teine ja kolmas koht väärisid žüriilt ühepalju punkte ning neid jagasid Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed ning Tallinna Linnamuuseumi Fotomuuseum.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed esitasid konkursile looduslike ürtide komplekti „Akadeemiline maitse“, mis koosneb neljast eraldi pakendis olevast ürdisegust. Meened on inspireeritud 19. sajandi kokaraamatutest ja tollase Tartu Ülikooli kuulsamatest loodusteaduste professoritest, kandes ka teadlaste nimesid. Žürii hindas, et igal ürdipakendil on ka põhjalikud seletused ning seda nii eesti kui inglise keeles.

Tallinna Linnamuuseumi Fotomuuseumi läätsepuhastuselapp on praktiline meene fotohuvilistele, olgu tegemist peegelkaamera või telefoniga, samuti prillikandjatele. Žürii hindaski just kõrgelt meene praktilisust, mis on eriti südamelähedane prillikandjatele.

Tänavu osales EMMA konkursil 10 muuseumit kokku 19 meene või meenetekomplektiga.

EMMA on rahaline tunnustusauhind, mis antakse parima muuseumimeene esitanud Eesti muuseumile. EMMA auhinda antakse välja üle aasta. Auhinna eesmärgiks on muuseumide igapäevatöö ühe osa – tootearenduse tunnustamine ja väärtustamine, muuseumide kogude kui inspiratsiooniallika kasutamine loovtööstuses.

Žüriisse kuulusid: Hemminki Otstavel (Tartu Linnavalitsus), Pilvi Käiro (SA Tartumaa Turism), Tõnis Kriisa (Tartu Kunstikool), Anne Rudanovski (Kõrgem Kunstikool Pallas, Eesti Paberimuuseum), Margot Sakson (TÜ loodusmuuseum), Marge Pärnits (Tartu Mänguasjamuuseum, EMÜ) ja Anu-Maaja Pallok (Eesti Kultuuriministeerium).

Rahalist auhinda annab välja Eesti Muuseumiühing koostöös Kultuurkapitaliga.

 

Täpsem info:

Terje Lõbu

tel. 51 98 31 32