Avanes Balti Museoloogiakooli 2019. aasta taotlusvoor

Avatud on konkurss 2019. aasta Balti Museoloogiakooli kandideerimiseks. Taotluste vastuvõtt kestab 3. maini 2019. Tänavune teema on “Museums, Visitors and Society” ja koolitus toimub Jurmalas 16.-22. juunini 2019.

Õppejõud on Diana Walters, Daniel Schmitt ja Muriel Meyer Chemenska. Lähem info programmi kohta on kättesaadav Balti Museoloogiakooli kodulehel. Seekord mahub programmi ka konverents (21.06), kus ettekandjateks on tuntud museoloogid Peter van Mensch ja Leontine Meijer van Mensch ning Balti riikide esindajad annavad ülevaate uuringutest ja analüüsidest, mis puudutavad muuseumide rolli nende riikides.

Eestist on võimalik osaleda kümnel muuseumitöötajal.

Osaleda soovijatel palun täita kandideerimisavaldus hiljemalt 3. maiks 2019.

Valikukriteeriumid:

• motivatsioonikirja sisukus;
  • inglise keele oskus (peab olema piisav, et osaleda aktiivselt aruteludes ja grupitöödes);
  • senise muuseumitöö kogemus (kursus eeldab muuseumitöö kogemust, ei ole mõeldud sisseelamiskoolituseks).

Osalustasu on 580 eurot (majutus, toitlustamine, ekskursioonid, koolitusprogramm), mis kaetakse 90% ulatuses Kultuuriministeeriumi eelarvest Eesti Muuseumiühingu kaudu. Osaleja/muuseumi omaosalus on 10% ehk 58 eurot, lisaks transport Riiga ja tagasi ning soovi korral tervisekindlustus.

Riia-Jurmala-Riia transport on organiseeritud korraldajate poolt (osalejatele tasuta).

Heade soovidega

Mirjam Rääbis