Eesti Muuseumiühingu kevadine väljasõit toimub 7.-8. mail Pärnu- ja Soomaale

Eesti Muuseumiühingu kahepäevane õpperetk Pärnu- ja Soomaale toimub 7.-8. mail 2024. Retkel tutvume mitmete põnevate muuseumidega alates Pärnu muuseumist kuni Mart Saare majamuuseumini. Kahe päeva jooksul jõuame tutvuda veel teistegi paikade ja lugudega.

Tänavuse retke fookuses on ligipääsetavus, mida uurime väga erinevatest aspektidest. Näiteks saame teada, kuidas Pärnu muuseum uue ekspositsiooni loomisel ligipääsetavusega arvestab, ning kuidas mõtestavad ligipääsetavust tõmbekeskustest eemal asuvad Mart Saare majamuuseum ja Carl Robert Jakobsoni talumuuseum.

Tasu on muuseumiühingu liikmele 45 eurot ja teistele 60 eurot. Hind sisaldab bussireisi, pileteid,  giidi jutustatud lugusid, lõunasööke ja 7. mai õhtusööki!  Ülekande palume teha hiljemalt 2. maiks MTÜ Eesti Muuseumiühing kontole  SEB  EE691010052037346005 või Swedbank  EE832200221057022917. Kui on vaja vormistada arve, pane vajalikud rekvisiidid registreerimisvormil kirja.

Osalemine on eelregistreerimisega! Registreerimine on avatud 30. aprillini või kuni kohtade täitumiseni.

Iga osaleja peab ise broneerima endale ööbimise Pärnus. Muuseumitöötajatele teeb sel perioodil soodustust näiteks:

Estonia Resort Hotel & Spa, Estonia Medical Spa & Hotel, mis pakuvad pakuvad tellimise hetkel kehtivast päevahinnast -10% soodustust. Soodustuse saamiseks kasuta salasõna: Muuseum24.

Pärnu hotell pakub muuseumitöötajatele ühekohalist tuba hinnaga 70 eurot öö ning kahekohalist tuba 76 eurot öö. Ka siin sobib kasutada salasõna: Muuseum24.

Majutusvõimalusi on Pärnus muidugi veel, valik on külluslik!

Pärnu muuseum juba ootab!

7. mail

8.00 Väljasõit Tallinnast Vene kultuurikeskuse eest

7.30 Väljasõit Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast

Külastame Eesti Muuseumraudtee Lavassaare muuseumit ning Saksa sõjavangide kalmistut.

12.30-13.30 Sööme lõunat kohvikus Vehverments

14.00-15.00 Külastame Koidula muuseumit

Kell 15.15 algavad ekskursioonid Pärnu kesklinnas asuvates muuseumides. Külastada jõuad kahte asutust. Valikus on:

• Punane torn
  • Uue kunsti muuseum
  • Linnagalerii
  • Linnakodaniku maja

Ekskursioonid algavad 15.15 ja 16.15. Palun tee oma valik juba retkele registreerumisel.

17.00-18.30 Vaba aeg ning majutumine ööbimiskohtades (broneerimine omal käel)

18.30-20.00 Seikleme giidiga Pärnu linna peal

20.00- … Koguneme Pärnu muuseumis, kus saame tutvuda praeguse püsiekspositsiooniga ning teada, kuidas uut ekspositsiooni planeeritakse. Samuti ootab muuseumis meid mõnus õhtusöök.

8. mail

Uuel päeval uue hooga!

9.00 Väljasõit Pärnust (asukoht täpsustamisel)

9.30-10.30 Külastame Tori kirikut ja hobusetalli

11.30-12.30 Käime Mart Saare muuseumis ning kõnnime mõned sammud Hüpassaare matkarajal

13.30-14.30 Sööme Carl Robert Jakobsoni Talumuuseumis maitsvat ühepajatoitu

14.30-16.00 Külastame Carl Robert Jakobsoni Talumuuseumit

Teisel päeval saadavad meid kohalikud giidid, kel on varnast võtta hulgaliselt põnevaid teadmisi ja lugusid piirkonna ajaloost!

16.00 Algab tagasisõit Tallinnasse ja Tartusse

Soovitame reisil riietuda kihiliselt ja kanda jalanõusid, millega saab hõlpsasti kõndida ka metsasel maastikul.

Reisi ajakava võib vähesel määral muutuda.

Õpperetke toetab Eesti Kultuurkapital.