Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

29. augustil toimuva Muuseumiöö „Öös on aega“programme ootame 20. juuliks

Tavaliselt kevadel toimuv Muuseumiöö toimub sel aastal erandkorras augustikuu viimasel sumedal laupäevaõhtul. Muuseumiöö teema on endiselt „Öös on aega“ ning ürituse kellaaeg on 18.00 kuni 23.00.

Kõik muuseumid ja muud kultuuripärandiga tegelevad asutused üle Eesti on oodatud Muuseumiööl oma uksi lahti tegema tasuta külastuseks. Osalemise info ja õhtu programmid palume Muuseumiöö programmide andmebaasi sisestada hiljemalt 20. juuliks, et saaksime ette valmistada ka ülevaatlikud kavaprogrammid publikule. Lehele saab logida siit: https://programm.muuseumioo.ee/haldus Sisse saab logida varasema parooli/e-maili aadressiga, parooli saab samas taastada või luua ka endale uue kasutaja. Probleemide korral palun pöörduge Margus Palu poole margus@pluk.ee

Muuseumiöö tegevusi saab planeerida nii, et need ei too kaasa tihedat inimsumma: oodatud on tegevused õuealadel, väikestes gruppides või üksikkülastajale/perele, samuti võib paluda külastajatel end tegevustest osavõtmiseks etteregistreerida või korraldada hoopis virtuaalseid tegevusi. Iga osalev asutus peab Muuseumiööl uksi avades arvestama hetkel kehtivate tervisekaitse nõuete ja riiklike piirangutega (vt täpsemalt https://www.kriis.ee/et/kultuur-sport-ja-uritused)

Muuseumiöö viimane uudiskiri on nähtav SIIT.   

Kui sa veel ei saa Muuseumiöö uudiskirja, pane end kirja SIIN

Kavavoldikuid ei ole sel aastal plaanis teha, kuid augusti keskel ilmub Maalehe vahel Muuseumiöö infoleht. Et muuseumi info sinna jõuaks, palume kindlasti 20. juuliks oma programm lisada Muuseumiöö kodulehele https://programm.muuseumioo.ee/haldus

Muuseumiöö plakateid saavad osalised endale võtta Tallinnast ja Tartust alates 1. augustist. Üks ports plakateid asub Tallinnas Vabamus (Toompea 8), teine port Tartu Linnamuuseumis (Narva mnt 23) ning plakateile saab järgi minna muuseumide lahtiolekuaegadel.

 

Muuseumiöö 2020 koordinaatorid

Vivian Siirman, viviansiirman@gmail.com, +37256636791 (Põhja-Eesti)

Annika Kupits, annika.kupits@gmail.com, +37259814501 (Lõuna-Eesti)

Kommunikatsioon

Triin Männik, triin@pluk.ee, +372 56201104