Eesti MuuseumiühingEesti Muuseumiühing

Muuseumide festival

Eesti Muuseumide Festival on traditsiooniline muuseumirahva kogunemine, mis on juba 25 aastat järjest toimunud septembrikuises Narvas. See on läbi aegade üks suurimaid muuseumialaseid konverentse Eestis, mille on ellu kutsunud ja korraldanud muuseumitöötajad ise Eesti Muuseumiühingu abil.

Aeg on küps, et liikuda Narvast Rakverre. 2023. aastal toimub Eesti muuseumide konverents Rakveres Eesti Muuseumiühingu ja Virumaa Muuseumide koostöös.

 

XXV EESTI MUUSEUMIDE FESTIVAL TOIMUS NARVAS 26.-27. septembril 2022 teemal “KESTLIK MUUSEUM”

Festivali korraldas Eesti Muuseumiühing koostöös ICOM Eesti Rahvuskomiteega eesmärgiga arutleda selle üle, kuidas mõtestada keskkonnahoidlikku muuseumi, kuidas teha valikuid ning kuidas aitab muuseume oma kestliku tegevuse kujundamisel Rohelise Muuseumi programm. Teisel konverentsipäeval peeti välkloeng „MUUSEUM+ kogukond ja rohepööre“. Välkloeng uurib, kuidas kultuur ja kultuurikorraldus toob kokku kogukondi ja loob pinnase muudatusteks vajalike arutelude jaoks.

MUUSEUM+ loengusarja üheks eesmärgiks on avardada muuseumimõtlemist oluliste ideede ja parimate praktikatega väljastpoolt muuseumimaastikku, seekordsed esinejad räägivad nii laiemast kultuuri rollist rohepöördes ja kestlikust kultuurikorraldusest kui ka kogukondlikkusest Narva kultuurielus:

– Ivo Krustok – Riigikantselei rohepoliitika nõunik.

– Triin Pikk – Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna programmiliini Elu ja Keskkond juht.

– Ivan Sergejev – Rahandusministeeriumi õiglase ülemineku koordinaator, endine Narva linnaarhitekt.

– Allan Kaldoja – SA Vaba Lava nõukogu esimees.

– Johanna Rannula – Narva Kunstiresidentuuri juhataja.

Päev jätkub ühise väljasõiduga Kohtla-Järve Põlevkivimuuseumisse.

Toetas: