Vestlus- ja loenguõhtu Jüri...
22. novembril kell 18 toimub Eesti Arhitektuurimuuseumis Rotermanni soolalaos loengusarja ELAV RUUM vestlus- ja loenguõhtu kunstiajaloolase ja kollektsionääri Jüri Kuuskemaaga. Loengus...
 
 
Levimuusika näitus kogub hoogu
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ja Eesti Muusika Kuulsuste Koda algatasid Hooandja projekti, et koguda toetust näituse “Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu” tootmiseks.   Näitus...
 
 

Eesti Muuseumiühing
Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

Tallinnas: Koidula 12-a, tel 601 3111

emy(ä)muuseum.ee

 Eesti keel / Kuum / Uudised


 
Pärnu Muuseumi näitab sügisel arheoloogilisi aardeid ja kunsti

Pärnu Muuseumi ajutiste näituste saalis mäeb sügisel kaht näitust – põnevat leidub nii ajaloo- kui ka kunstihuvilistele. Näitused on avatud 15. septembrist 19. novembrini 2017.

 

„Mündist mõõgani. Pärnumaa arheoloogilised aarded ja juhuleiud“

Juhus mängib arheoloogias väga tähtsat rolli ning paljud haruldased ja erilised arheoloogilised esemed ongi leitud täiesti kogemata. Juhuleidude puhul on aga sage probleem, et tagantjärgi pole võimalik täpselt selgeks teha, kuidas ja millistel asjaoludel ese pinnasesse sattus. Ainukene võimalus on uurida eset ennast ning panna see oma lugu jutustama. Tänu sellele on võimalik anda esemele elu ning jõuda tõdemuseni, et ka Pärnumaa pinnas on endas peitnud tõelisi arheoloogilisi aardeid ja haruldusi.

Nii Pärnu Muuseumi, Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi kui Eesti Ajaloomuuseumi kogudest pärit leidude hulgas on unikaalseid esemeid ning seda mitte vaid Eesti kontekstis. Olgu selleks siis kogu Euroopas ainulaande inimnäoga nuiapea, mündid ühest Põhja-Euroopa suurimast muinasaardest, või hoopis salapärase päritolu ja otstarbega mägikristallripats. Nende ning paljude teiste arheoloogiliste pärlitega on võimalik tutvuda Pärnu Muuseumi uuel näitusel.

 

„Kunst ruudus: Pärnu Kunstikooli vilistlaste näitus“

Sel  näitusel on vaatajatele välja pandud Pärnu Kunstikooli vilistlaste tööd. Pärnu Kunstikooli vilistlaste seas on neid, kes on kasvanud viljakateks loomeinimesteks aga ka neid, kes enam kunstiga ei tegele. Kunstikoolis õpetatavate tehnikate valik on lai, seetõttu on ka väljapanek näitusesaalis mitmekesine: akvarell, guašš, linoollõige, keraamika ja palju muud.

Poole näitusesaalist täidavad nii kooliajal valminud kui ka praeguse aja juba küpsemad tööd.
 

Pärnu Kunstikooli nimekirjas on hetkel üle 200 õpilase. Kooli asutas 1980. aastal Peeter Somelar ning sellest ajast peale on Pärnumaa andekad seal kunstiharidust omandada saanud. 

 

Kohtumiseni sügisnäitustel,

 

Pärnu Muuseum
Aida 3, Pärnu
www.parnumuuseum.eeTagasi