Laste ja noorte muuseumifestival...
Sügisesel koolivaheajal, 21. oktoobrist 5. novembrini 2017 on kõik pered koos lastega oodatud laste ja noorte muuseumifestivalile “Avatud mänguväljad”. Festivali...
 
 
Modernistlikud mängud. Adamson-Eric 115
Neljapäeval, 26. oktoobril kell 16 esitleb Adamson-Ericu muuseum näitust „Modernistlikud mängud” ja mahukat raamatut „Adamson-Eric”. Tutvustatakse ka uut põnevat...
 
 

Eesti Muuseumiühing
Muuseumi tee 2, Tartu, tel 735 0412

Tallinnas: Koidula 12-a, tel 601 3111

emy(ä)muuseum.ee

 Eesti keel / Kuum / Muuseumiöö / Muuseumiöö 2018


 

Head kolleegid Eesti muuseumides!

2018. aasta muuseumiööni on veel aega, kuid juba nüüd saate teha kõige tähtsama valiku ja hääletada enda eelistatud muuseumiöö teema poolt! Siinkohal ootame teie kõigi abi ööd läbiva teema valimisel.

Ootame Sind hääletama kuni 22. septembri keskpäevani ehk kell 12 päeval saab hääletus läbi!

Anna oma hääl SIIN!

Muuseumiöö korraldajatel on sõelale jäänud kolm teemat:

ÖÖS ON PIDU
Sünnipäeva-, pulma-, lõikus- ja suguvõsapeod. Milliseid pidusid on veel olemas? Millised on meie peorituaalid ja kuidas on pidutsemine ajas muutunud? Kas loomad peavad ka pidu? Aga taimed? Millised on suured spordipeod? Kas robotid oskavad pidutseda? Mida me tajume pidulikuna ja miks? Mis tuleb pärast pidu? Eestil on 2018. aastal sünnipäev ja sünnipäevadel peetakse ikka pidu: sel muuseumiööl räägime peoteemad igast vaatenurgast lahti. Ja peale selle on muuseumiöö justkui üle Eesti toimuv suur muuseumipidu.
 

ÖÖS ON VABADUST
Vabadus on lai mõiste: riigi vabadus, sõnavabadus, vabadus käitumises ja kasvatuses, vabadus jääda iseendaks, vabadus otsustada ja teha valikuid, vabadus eksperimenteerida ja katsetada. Vabadus valida endale roll ning kanda seda või keelduda sellest. Mis piirab inimeste vabadust? Kas tehnoloogia teeb meid vabamaks või vastupidi? Kes annab meile vabaduse ja millal lubame seda piirata?

ÖÖS ON ARMASTUST
Armastus on kõikjal: armastus kogumise, maalimise, kirjutamise, luuletamise, inimeste vastu. Millise jälje on armastus ajalukku jätnud? Nauding - nautida muusikat, nautida kunsti, nautida vestlust. Sõltuvus - sõltuvus asjadest, sotsiaalmeediast, harjumustest... Armastada saab siiralt, nagu seda oskavad väikesed lapsed. Armastusega koos käivad nii suured teod kui ka saladused ja valed.


Muuseumiöö 2018 koordinaatorid
Jelena Tšekulajeva ja Hanna-Liis Kont
emy@muuseum.ee, tel 554 4849
hannaliis@muuseum.ee, tel 5342 8229